Лажица | Соновник
Соновник

Лажица

Ви претстои семејна веселба.

Ако јадете со лажица

Ќе бидете задоволни од завршената работа во вашиот дом.

Ако некој друг јаде со лажица

Ќе бидете загрижени за нечие здравје.

Ако миете лажици

Ве очекуваат пријатни моменти со вашиот партнер.


Скршена лажица

Ќе претрпите загуби поради вашите непромислени одлуки.

Дрвена лажица

Ќе ги пребродите проблемите, но само со многу труд.

Сребрена лажица

Ќе бидете поканети на некоја свеченост.

Златна лажица

Ќе се соочите со финансиски проблеми.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6432 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“