Лажење | Соновник
Соновник

Лажење

Ако лажете

Ви претстои неочекуван успех на деловен план.

Ако го лажете вашиот партнер

Ќе доживеете голем срам.

Ако некој друг лаже

Ќе склопите ново, вистинско пријателство со личност од женски пол.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6420 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“