Лаење | Соновник
Соновник

Лаење

Ако чуете лаење

Треба да ги послушате добрите совети кои ви ги даваат луѓето околу вас.

Ако лаете

На вашите сплетки ќе им дојде крајот.

Ако лаењето е многу близу до вас

Вашите непријатели ви готват стапица.


Куче кое лае

Ќе чуете добри вести.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6428 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“