Лаворов венец | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Лаворов венец
Соновник

Лаворов венец

Ако имате лаворов венец на главата

Ќе ги победите вашите непријатели.

Ако некој друг има лаворов венец на главата

Неочекувани гости.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6440 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“