Лавина | Соновник
Соновник

Лавина

Влијателни луѓе ќе се обидат да ве спречат во исполнувањето на вашите цели.

Ако ве затрупа лавина

Вашето здравје или работно место е во опасност.

Ако некој друг го затрупа лавина

Ви претстои огромна среќа.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5359 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“