Лавандула | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Лавандула
Соновник

Лавандула

Ќе имате голема среќа во љубовта.

Ако почувствувате миризба на лавандула

Ви претстои љубовна авантура.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5976 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“