Лава | Соновник
Соновник

Лава

Луѓето ќе зборуваат лошо за вас

Ако паднете во лава

Неверство.


Лава која тече од вулкан

Премногу сте избувливи. Научете да се контролирате и да се воздржувате.

Изладена лава

Меѓу вашите пријатели има лицемерни личности.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9656 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?