Лава | Соновник
Соновник

Лава

Луѓето ќе зборуваат лошо за вас

Ако паднете во лава

Неверство.


Лава која тече од вулкан

Премногу сте избувливи. Научете да се контролирате и да се воздржувате.

Изладена лава

Меѓу вашите пријатели има лицемерни личности.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20168 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?