Лав | Соновник
Соновник

Лав

Ќе имате големи планови или ќе се зафатите со големи потфати.

Ако сте во кафез со лав

Вашата репутација во општеството ќе се зголеми.

Ако чуете рикање на лав

Ве очекува сериозен разговор со вашиот претпоставен.

Ако убиете лав

Ќе ги победите вашите непријатели.

Ако ве брка лав

Ќе ја изгубите наклонетоста на некоја влијателна личност.

Ако се исплашите од лав

Ќе имате проблеми со законот.

Ако сте опкружени од многу лавови

Премногу сте амбициозни.


Питом лав

Ќе добиете помош од силна личност.

Болен или мртов лав

Ви претстои несреќа.

Лав со мали лавчиња

Ве демне некаква опасност.

Мало лавче

Ќе бидете љубимец на власта или на некоја моќна личност.

Повеќе лавови

Ќе склопите ново пријателство кое може да ве доведе во опасност.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5351 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“