Клавир | Соновник
Соновник

Клавир
= пијано

Чувствата нема да ви бидат возвратени.

Ако свирите на пијано

Ви претстои подобрување на материјалната состојба.

Ако некој друг свири на пијано

Залудно ќе си го трошите времето.

Ако купувате пијано

Ќе присуствувате на некаква свеченост или прослава.

Ако местите пијано

Ќе се обидете финансиски да го обезбедите вашето семејство.

Ако слушнете звук од пијано

Ќе слушнете вест која ќе ве изненади.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8568 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.