Кец (карти) | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Кец (карти)
Соновник

Кец (карти)
= ас (карти)

Ако држите асови во рацете

Ги имате сите предиспозиции да постигнете голем успех. Уверено преземајте крупни чекори за побрзо да дојдете до него.


Ас Пик (лист)

Ќе се разочарате.

Ас Треф (детелина)

Подобрување на материјалната состојба.

Ас Херц (срце)

Ќе добиете добри вести.

Ас Каро (баклава)

Ве очекува важна средба.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8569 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.