Кеса | Соновник
Соновник

Кеса

Претерано се гордеете со себе. Бидете поскромни.

Ако изгубите кеса

Ќе го изгубите добриот имиџ.


Скината или празна кеса

Ќе претрпите штета.

Најлонска кеса

Способни сте да постигнете многу поголеми успеси отколку што ви дозволува околината.

Хартиена кеса

Ќе бидете горди на себе без некоја посебна причина.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8568 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.