Кенгур | Соновник
Соновник

Кенгур

Ќе водите тешки преговори.

Кенгур што носи мало кенгурче

Ако сакате да ги убедите вашите бизнис партнери или вашиот претпоставен во нешто, обидете се на нестандарден начин.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8568 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.