Ако правите каша | Соновник
Соновник

Каша

Ако јадете каша

Очекувајте подарок.

Ако правите каша

Ви претстојат непријатности или ќе се разболите.

Ако истурите каша

Ви претстои подобрување на материјалната состојба.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9634 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.