Каца | Соновник
Соновник

Каца

Ќе чуете лоши озборувања на ваша сметка.

Голема каца

Ви претстои богат живот.

Мала каца

Вашиот труд нема да биде соодветно награден.

Полна каца

Трудот нема да ви биде залуден и ќе го добиете заслуженото признание.

Празна каца

Немојте премногу да се надевате.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8568 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.