Кафе | Соновник
Соновник

Кафе

Ако пиете кафе

Пазете се од измама.

Ако пиете кафе со млеко

Ќе бидете измамени од вашиот партнер.

Ако пиете горчливо кафе

Ќе се разочарате од многу блиска личност.

Ако пиете нескафе

Ви претстојат возбудливи настани.

Ако варите кафе

Некој ќе ви приреди пријатно изненадување во блиска иднина.

Ако некој друг вари кафе

Ќе добиете покана за некој настан.

Ако гледате на кафе

Ви претстои кавга со роднините.

Ако мелете кафе

Ќе патите поради озборувања на ваша сметка.

Ако пржите кафе

Очекувајте гости.

Ако почувствувате миризба на кафе

Ви претстојат мали кавги со партнерот.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8567 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.