Калфа | Соновник
Соновник

Калфа

Ви претстои семејна расправија.

Ако вие сте калфа

Ќе вложите голем труд во работа од која нема да извлечете никаква полза.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5904 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.