Кал | Соновник
Соновник

Кал

Ако газите во кал

Ќе имате проблеми и непријатности на работното место.

Ако го извалкате својот дом со кал

Ве очекува период на добро здравје, но без многу пари.

Ако се мачкате со кал

Предзнак за голема среќа.

Ако паднете в кал

Ќе се најдете во многу непријатна ситуација и ќе се засрамите.


Калливи чевли

Некој ќе ве озборува или ќе ве навреди.

Калливи траги

Ќе добиете лош совет.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19925 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?