Каиш | Соновник
Соновник

Каиш
= колан

Ќе стапите во интимни односи со нов партнер.

Ако купувате колан

Ќе доживеете успех на љубовен план.

Ако подарувате колан

Личност која долго ја познавате ќе ви изјави љубов.

Ако запетлувате колан

Ќе станете поинтимни со претставник на спротивниот пол.

Ако изгубите колан

Нечии љубовни чувства кон вас ќе исчезнат или некој ваш близок ќе ја изгуби довербата во вас.


Златен колан

Значително подобрување на материјалната состојба на лицето кое го носи.

Сребрен колан

Умерено подобрување на материјалната состојба на лицето кое го носи.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18326 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?