Каиш | Соновник
Соновник

Каиш
= колан

Ќе стапите во интимни односи со нов партнер.

Ако купувате колан

Ќе доживеете успех на љубовен план.

Ако подарувате колан

Личност која долго ја познавате ќе ви изјави љубов.

Ако запетлувате колан

Ќе станете поинтимни со претставник на спротивниот пол.

Ако изгубите колан

Нечии љубовни чувства кон вас ќе исчезнат или некој ваш близок ќе ја изгуби довербата во вас.


Златен колан

Значително подобрување на материјалната состојба на лицето кое го носи.

Сребрен колан

Умерено подобрување на материјалната состојба на лицето кое го носи.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6162 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.