Кадет | Соновник
Соновник

Кадет

Ќе се обидувате да постигнете некаков компромис.

Ако вие сте кадет

Ќе се обидувате да живеете според желбите на вашите најблиски, но тоа нема да ве направи среќни.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18567 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?