Кавга | Соновник
Соновник

Кавга

Ќе дозволите некој јавно да изусти негативни коментари за вас.

Ако учествувате во кавга

Небитни работи ќе ви го одвлечат вниманието и ќе ви одземат многу енергија и време, па нема да можете да му се посветите на она што навистина е важно.

Ако слушате кавга

Опкружени сте со вистински пријатели.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18493 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?