Кавал | Соновник
Соновник

Кавал

Со своите постапки ќе оттурнете од себе човек кој многу ве сака.

Ако свирите на кавал

Ќе ве следи среќа и ќе постигнете успех.

Ако некој друг свири на кавал

Ќе се најдете во непријатна ситуација.


Скршен кавал

Ќе ги прикривате своите вистински чувства кон некого.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18739 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?