Кавал | Соновник
Соновник

Кавал

Со своите постапки ќе оттурнете од себе човек кој многу ве сака.

Ако свирите на кавал

Ќе ве следи среќа и ќе постигнете успех.

Ако некој друг свири на кавал

Ќе се најдете во непријатна ситуација.


Скршен кавал

Ќе ги прикривате своите вистински чувства кон некого.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8884 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.