Ако симнувате икона од ѕид | Соновник
Соновник

Икона

Благосостојба во вашиот дом.

Ако цртате икона

Ќе ожнеете многу успеси.

Ако се молите пред икона

Лош предзнак за големи грижи.

Ако купувате икона

Претстојниот период ќе биде особено среќен и за вас и за вашето семејство.

Ако поставувате икона на ѕид

Ќе имате среќен брак.

Ако симнувате икона од ѕид

Предзнак за несреќен настан во вашиот дом.


Икони во црква

Ќе се соочите со голем проблем.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8767 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.