Икона | Соновник
Соновник

Икона

Благосостојба во вашиот дом.

Ако цртате икона

Ќе ожнеете многу успеси.

Ако се молите пред икона

Лош предзнак за големи грижи.

Ако купувате икона

Претстојниот период ќе биде особено среќен и за вас и за вашето семејство.

Ако поставувате икона на ѕид

Ќе имате среќен брак.

Ако симнувате икона од ѕид

Предзнак за несреќен настан во вашиот дом.


Икони во црква

Ќе се соочите со голем проблем.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18220 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?