Изјава | Соновник
Соновник

Изјава

Ако давате изјава

Премногу луѓе ќе ви се мешаат во работата или во личниот живот.

Ако некој друг дава изјава

Внимавајте на кого му се доверувате. Постои можност некоја ваша тајна да биде издадена.

Ако слушате изјава

Бидете повнимателни на работното место.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6161 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.