Изјава | Соновник
Соновник

Изјава

Ако давате изјава

Премногу луѓе ќе ви се мешаат во работата или во личниот живот.

Ако некој друг дава изјава

Внимавајте на кого му се доверувате. Постои можност некоја ваша тајна да биде издадена.

Ако слушате изјава

Бидете повнимателни на работното место.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18326 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?