Измама | Соновник
Соновник

Измама

Ако некој ве измами

Не верувајте во сè што ќе чуете. Не му се доверувајте на никого во текот на следните неколку дена.

Ако измамите некого

Ќе искористите одредена информација на погрешен начин.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18190 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?