Издигање | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Издигање
Соновник

Издигање
= искачување

Добар предзнак за успех.

Ако се искачувате по голема стрмнина

Ви претстојат пречки на патот кон успехот.

Ако се искачите на висок врв

Ќе реализирате некој ваш таен план.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18333 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?