Избор | Соновник
Соновник

Избор

Ако изберете нешто лошо

Ќе добиете нешто многу вредно.

Ако изберете нешто добро

Нема да го направите вистинскиот избор.

Ако морате да направите избор

Ќе треба да го почекате вистинскиот момент за да успеете.

Ако сте го направиле вистинскиот избор

Ќе имате многу голема среќа.

Ако сте направиле погрешен избор

Не донесувајте конечни решенија во претстојниот период.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18656 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?