Игла | Соновник
Соновник

Игла

Ако шиете со игла

Ви претстои непријатна ситуација на работното место.

Ако протнувате конец во игла

Ќе излажете во ситуација во која би требало да ја кажете вистината.

Ако се боцнете со игла

Ќе чувствувате грижа на совеста.

Ако најдете игла

Ќе се заљубите.

Ако изгубите игла

Ќе се разделите со блиска личност.

Ако купувате игла

Ќе се смирите со личност со која долго време сте биле скарани.

Ако дадете игла некому

Блиска личност ќе ја изгуби довербата во вас.


Игли за плетење

Ќе чуете лоши вести.

Скршена игла

Внимавајте! Има веројатност да го изгубите вашето работно место.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18656 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?