Игла | Соновник
Соновник

Игла

Ако шиете со игла

Ви претстои непријатна ситуација на работното место.

Ако протнувате конец во игла

Ќе излажете во ситуација во која би требало да ја кажете вистината.

Ако се боцнете со игла

Ќе чувствувате грижа на совеста.

Ако најдете игла

Ќе се заљубите.

Ако изгубите игла

Ќе се разделите со блиска личност.

Ако купувате игла

Ќе се смирите со личност со која долго време сте биле скарани.

Ако дадете игла некому

Блиска личност ќе ја изгуби довербата во вас.


Игли за плетење

Ќе чуете лоши вести.

Скршена игла

Внимавајте! Има веројатност да го изгубите вашето работно место.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8994 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.