Земјотрес | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Земјотрес
Соновник

Земјотрес

Ви претстои голема животна промена.

Ако почувствувате земјотрес

Ќе чуете добри вести.

Ако сè околу вас се руши при земјотрес

Ќе претрпите големи загуби.

Ако земјотрес руши цел град

Често ќе гладувате во претстојниот период.

Ако паднете при земјотрес

Ќе се откажете од остварувањето на вашите цели.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11061 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.