Земјоделец | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Земјоделец
Соновник

Земјоделец

Ќе треба да ги ограничите вашите расходи.

Ако вие сте земјоделец

Со малку труд ќе постигнете голем успех.


Сиромав земјоделец

Нема да имате проблеми со финансиите.

Богат земјоделец

Започнете да штедите пари, затоа што ќе ви бидат потребни.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10826 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.