Земја | Соновник
Соновник

Земја

Ако купувате земја

Предзнак за болест или сиромаштија.

Ако копате земја со раце

Ќе се ослободите од вашите грижи.

Ако орате земја

Заработка во вашето семејство.


Плодна земја

Ќе живеете богат живот.

Неплодна земја

Ќе живеете сиромашен живот.

Сува, испукана земја

Ви претстои влошување на материјалната состојба.

Каллива земја

Ќе постигнете успех на многу тежок начин.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10828 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.