Зеленчук | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Зеленчук
Соновник

Зеленчук

Знак за добра судбина.

Ако берете зеленчуци

Вашата надеж ќе исчезне.

Ако јадете зеленчук

Ќе постигнете успех на работа.

Ако варите зеленчуци

Ви претстојат мали незначителни семејни кавги.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11063 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.