Зборување | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Зборување
Соновник

Зборување

Ако зборувате

Ќе стекнете голем углед во општеството.

Ако некој друг зборува

Ќе се најдете во друштво во кое нема да се чувствувате пријатно.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10827 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.