Ако бркате зајак | Соновник
Соновник

Зајак

Ќе се исплашите од нешто.

Ако јадете зајак

Ќе имате таен разговор со жена.

Ако готвите зајак

Ќе добиете покана за свадба.

Ако бркате зајак

Ви претстои некаква загуба.

Ако стрелате по зајак

Ќе постигнете успех.

Ако уловите зајак

Ќе добиете нешто на нечесен начин.

Ако зборувате со зајак

Ви претстои далечно патување.

Ако си играте со зајак

Некој ќе се обиде да ве измами.


Мали зајачиња

Секојдневно ќе се соочувате со мали проблеми.

Див зајак

Купете си билет за лотарија. Среќата може да ви се насмевне.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10827 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.