Зајак | Соновник
Соновник

Зајак

Ќе се исплашите од нешто.

Ако јадете зајак

Ќе имате таен разговор со жена.

Ако готвите зајак

Ќе добиете покана за свадба.

Ако бркате зајак

Ви претстои некаква загуба.

Ако стрелате по зајак

Ќе постигнете успех.

Ако уловите зајак

Ќе добиете нешто на нечесен начин.

Ако зборувате со зајак

Ви претстои далечно патување.

Ако си играте со зајак

Некој ќе се обиде да ве измами.


Мали зајачиња

Секојдневно ќе се соочувате со мали проблеми.

Див зајак

Купете си билет за лотарија. Среќата може да ви се насмевне.

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 22%
  • 41%
  • 12%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 3754 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.