Зар | Соновник
Соновник

Зар

Предзнак за несреќа.

Ако фрлате зарови

Судбината ќе биде на ваша страна.

Ако добивате на зарови

Ќе бидете осамени.

Ако губите на зарови

Ви претстојат љубовни драми.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11071 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.