Ако вас ве закопуваат | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Закопување
Соновник

Закопување

Ако закопувате некој

Ве демне некаква болест.

Ако закопувате некаков предмет

Ќе стекнете нов пријател.

Ако вас ве закопуваат

Ви претстојат мирни и спокојни денови.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10827 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.