Ако го почитувате законот | Соновник
Соновник

Закон

Ако читате закон

Правилно ќе ја исполните вашата задача.

Ако го почитувате законот

Ќе бидете неправедно обвинувани.

Ако го прекршите законот

Ќе бидете унапредени незаслужено.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8946 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.