Ако читате закон | Соновник
Соновник

Закон

Ако читате закон

Правилно ќе ја исполните вашата задача.

Ако го почитувате законот

Ќе бидете неправедно обвинувани.

Ако го прекршите законот

Ќе бидете унапредени незаслужено.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19902 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?