Закон | Соновник
Соновник

Закон

Ако читате закон

Правилно ќе ја исполните вашата задача.

Ако го почитувате законот

Ќе бидете неправедно обвинувани.

Ако го прекршите законот

Ќе бидете унапредени незаслужено.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3801 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.