Заем | Соновник
Соновник

Заем

Ако земате пари на заем

Ќе ви биде доделена тешка задача.

Ако давате пари на заем

Ќе дознаете кои се вашите најголеми непријатели.

Ако некој ви бара пари на заем

Таа личност ќе ја покаже својата неблагодарност кон вас.

Ако земате предмет на заем

Некој ќе ви се меша во работата.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18657 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?