Заем | Соновник
Соновник

Заем

Ако земате пари на заем

Ќе ви биде доделена тешка задача.

Ако давате пари на заем

Ќе дознаете кои се вашите најголеми непријатели.

Ако некој ви бара пари на заем

Таа личност ќе ја покаже својата неблагодарност кон вас.

Ако земате предмет на заем

Некој ќе ви се меша во работата.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6554 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.