Ако се задушувате | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Задушување
Соновник

Задушување

Ако се задушувате

Предзнак за некакво заболување.

Ако некој друг се задушува

Ќе страдате од љубомора.


Задушен човек

Здравјето на некоја ваша блиска личност ќе се подобри.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10826 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.