Ако му поставувате задача на некого | Соновник
Соновник

Задача

Ако успешно решите дадена задача

Ќе постигнете успех на деловен план.

Ако не успеете да решите дадена задача

Ваш соперник ќе ви го преземе работното место.

Ако му поставувате задача на некого

Ќе се посомневате во квалитетите на вашите колеги.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10826 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.