Ако некој организира заговор против вас | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Заговор
Соновник

Заговор

Ако организирате заговор

Ви претстои разделба со близок човек.

Ако спречите заговор

Ќе добиете предлог кој нема да можете да го одбиете.

Ако некој организира заговор против вас

Ќе се скарате со ваш пријател.

Ако правите заговор со жена

Ќе влезете во жестока расправија со некого.

Ако правите заговор со маж

Пазете се од предавство.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10826 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.