Ако ви завидуваат | Соновник
Соновник

Завист

Ако ви завидуваат

Не влегувајте во конфликти и спорови.

Ако му завидувате на некого

Ќе имате нов соработник.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10826 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.