Завет | Соновник
Соновник

Завет

Ако им оставате родителски завет на вашите деца

Ви претстојат непријатни настани.

Ако вам ви остават завет

Ќе ви биде потребна помош, но нема да ја добиете.

Ако пишувате завет

Треба да бидете многу попретпазливи.

Ако читате завет

Ви претстои неочекувана радост.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18328 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?