Завет | Соновник
Соновник

Завет

Ако им оставате родителски завет на вашите деца

Ви претстојат непријатни настани.

Ако вам ви остават завет

Ќе ви биде потребна помош, но нема да ја добиете.

Ако пишувате завет

Треба да бидете многу попретпазливи.

Ако читате завет

Ви претстои неочекувана радост.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3802 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.