Заби | Соновник
Соновник

Заби

Ако ви паѓаат заби

Предзнак за сериозна болест или смрт.

Ако ви падне катник или умник

Предзнак за смрт на ваш далечен роднина.

Ако ви падне преден заб

Предзнак за смрт на ваша блиска личност.

Ако ви вадат заб

Ќе направите голема грешка во работата.

Ако на некој друг му вадат заб

Ќе стекнете нови познаници од кои нема да добиете ништо добро.

Ако ви поправаат заб

Ќе заработите пари.

Ако си ги миете забите

Ќе му помогнете на пријател во неволја.

Ако забите ви пречат во зборувањето

Ви претстои кавга или спор за наследство.


Туѓи заби

Ќе се сретнете со саканата личност.

Криви заби

Чувајте си го здравјето затоа што може да се разболите од непријатна болест.

Пожолтени заби

Ви претстојат материјални загуби.

Убави и здрави заби

Ви претстои значително подобрување на вашата финансиска состојба.

Пломбиран заб

Зад постапките на некоја личност кон вас стојат скриени намери.

Скршен заб

Претстојниот период ќе ви биде исполнет со грижи и проблеми.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18739 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?