Жито | Соновник
Соновник

Жито

Вашата работа ќе ви донесе многу пари.

Ако жнеете жито

Ви претстои фамилијарна веселба.

Ако јадете варено жито

Ќе ја добиете очекуваната помош од пријателите.

Ако држите жито во рацете

Вашата љубов ќе биде споделена.

Ако продавате жито

Ќе се соочите со финансиски проблеми.

Ако купувате жито

Ви претстои раскошен и луксузен живот.


Зрело жито

Ќе бидете дел од некоја непријатна ситуација.

Зелено жито

Ви претстојат среќни и весели денови.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18739 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?