Жито | Соновник
Соновник

Жито

Вашата работа ќе ви донесе многу пари.

Ако жнеете жито

Ви претстои фамилијарна веселба.

Ако јадете варено жито

Ќе ја добиете очекуваната помош од пријателите.

Ако држите жито во рацете

Вашата љубов ќе биде споделена.

Ако продавате жито

Ќе се соочите со финансиски проблеми.

Ако купувате жито

Ви претстои раскошен и луксузен живот.


Зрело жито

Ќе бидете дел од некоја непријатна ситуација.

Зелено жито

Ви претстојат среќни и весели денови.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8884 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.