Живот | Соновник
Соновник

Живот

Вашиот живот

Ќе чуете озборувања во кои вие ќе бидете во главна улога.

Туѓ живот

Ќе успеете да си ја подобрите материјалната состојба.


Ако живеете лесен живот

Ви претстојат тешки денови.

Ако живеете втор живот

Имате добра перспектива да ги исполните вашите планови.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18566 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?