Женење | Соновник
Соновник

Женење

Ако не сте во брак – добар предзнак, ќе ви се случуваат пријатни нешта на различни полиња од животот. Ако сте во брак – лош предзнак, ве очекуваат лоши работи.

Ако се жените со туѓа сопруга

Ве очекува голема кавга во семејството.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18682 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?